Wiadomości

Pijana pielęgniarka wykonywała badania pacjentowi

Data publikacji 03.06.2020

Wczoraj rano na prośbę dyrektora placówki medycznej policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość pielęgniarki. Okazało się, że 47-latka z Gdańska była pijana, miała 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta odpowie za wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu i najprawdopodobniej usłyszy zarzut pełnienia obowiązków w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj po godzinie 9 policjanci zostali powiadomieni przez dyrektora placówki medycznej, o tym, że jedna z pracownic jest pijana. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, ustalili, że do dyrektora przychodni zgłosił się pacjent, który poinformował, o tym, że pielęgniarka wykonująca mu badania jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci podczas interwencji zbadali alkomatem 47-latkę z Gdańska. Wynik badania potwierdził, że kobieta jest pijana i ma w organizmie 2 promile alkoholu.
Teraz pracownica przychodni odpowie przed sądem za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna lub areszt. Jeżeli postępowanie wykaże, że 47-latka naraziła też pacjentów na utratę życia lub zdrowia, może odpowiedzieć za przestępstwo, z które grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony