Wiadomości

Areszt tymczasowy dla sprawcy rozboju

Data publikacji 27.05.2020

Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu puckiego podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń oraz kilku innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

14 lutego br. oficer dyżurny we Władysławowie otrzymał zgłoszenie o napadzie na jeden z salonów gier na terenie miasta, do którego doszło w nocy. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że sprawca wybił szybę w drzwiach, po czym włamał się do salonu, a następnie grożąc pozbawieniem życia pracownicy narzędziem odpowiadającym wyglądem broni ukradł 4 000 złotych i uciekł.

Śledczy na miejscu przestępstwa przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków i zaczęli typowanie sprawców m.in. wśród osób, które mogły trudnić się tego typu przestępczą działalnością. Policjanci pracując nad tą sprawą oraz analizując zdobyte informacje ustalili, że całym procederem przestępczym zajmował się 34-letni mieszkaniec powiatu puckiego, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez dzielnicowych z Władysławowa.

Ponadto w wyniku dalszej pracy i zebranych materiałów dowodowych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna odpowiedzialny jest także za dokonanie kilku innych przestępstw, które zostały zgłoszone na przełomie kwietnia i maja br. Sprawca odpowiedzialny jest za liczne włamania i kradzieże m.in. do sklepu i na posesję na terenie Władysławowa, skąd ukradł m.in. alkohol i pieniądze. Zatrzymany odpowiedzialny jest także za naruszenie miru domowego, kierowanie gróźb karalnych, a także spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 34-latkowi 7 zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw. Policja i prokuratura wystąpiły do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do ich wniosku. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony