Wiadomości

Areszt dla nietrzeźwego 49-latka, który zaatakował kobietę nożem

Data publikacji 27.05.2020

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem znajomą 60-latkę. Jak ustalili mundurowi, sprawca po zdarzeniu uciekł, a pokrzywdzona z ranami kłutymi trafiła do szpitala. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Według ustaleń śledczych zatrzymany mężczyzna popełnił ten czyn w recydywie. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 49-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W minioną niedzielę (24 maja br.) przed godziną 1.00 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście. Interweniujący funkcjonariusze po przyjeździe pod wskazany adres zastali ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy medycznej 60-latce. Mundurowi ustalili, że sprawca podczas wspólnego spożywania alkoholu zaatakował swoją znajomą nożem, a następnie uciekł z mieszkania. Pokrzywdzona z miejsca przestępstwa trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi podczas penetracji pobliskiego terenu kilka ulic dalej od zdarzenia zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Stróże prawa doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że 49-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzoną. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozmawiali ze świadkami. Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany 49-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał za ten czyn w warunkach recydywy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 49-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony