Wiadomości

Podpalacz z Rumi zatrzymany przez kryminalnych– grozi mu do 5 lat więzienia

Data publikacji 26.05.2020

Kryminalni z Rumi dziś rano zatrzymali mężczyznę, który nad ranem prawdopodobnie podpalił kilka wiat śmietnikowych w mieście. Policjanci ustalili także, że może mieć związek z innymi podpaleniami. 49-latek został doprowadzony do miejscowego komisariatu. Niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Nieznany sprawca przez kilka ostatnich dni podpalał wiaty śmietnikowe na terenie miasta, dlatego też miejscowi kryminalni intensywnie pracowali nad tymi sprawami. Efektem tych działań było ustalenie tożsamości osoby podejrzewanej o te pożary, którą okazał się 49-letni gdynianin, nie mający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był wcześniej notowany za zniszczenia mienia, w tym podpalenia. Dziś rano policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia o podpaleniu wiat śmietnikowych. Kryminalni będąc w terenie, bardzo szybko dotarli na miejsce, gdzie w pobliżu jednego z pożarów zatrzymali 49-latka.

Straty spowodowane przez pożary zostały wstępnie oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Obecnie nadal trwa dokładne ustalanie spowodowanych strat. Zatrzymany mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące zniszczeń mienia. Możliwe, że usłyszy nawet kilkanaście zarzutów za podpalenia z ostatnich dni.

Policjanci dalej pracują nad tymi sprawami, prawdopodobnie 49-latek odpowiada także za inne pożary, które miały miejsce na terenie miasta. Sprawa jest rozwojowa.

Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.Powrót na górę strony