Wiadomości

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 2 kierowcom prawo jazdy

Data publikacji 25.05.2020

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policyjna grupa „Speed" eliminuje tych uczestników ruchu drogowego, którzy rażąco naruszają przepisy. Policjanci tczewskiej drogówki, wchodzącej w skład policyjnej grupy "Speed" w zeszłym tygodniu zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody. Powodem policyjnej kontroli było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenia kierowcy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i punktami karnymi.

19 maja br. tczewscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy "Speed", podczas służby zatrzymali do kontroli dwa samochody, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do pierwszej kontroli doszło w miejscowości Szprudowo. Mundurowi wylegitymowali kierowcę peugeota, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. 51-latek nie zastosował się do ograniczenia prędkości i przekroczył ją o 59 km/h. Stróże prawa ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Podczas drugiej policyjnej kontroli 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jadąc samochodem marki toyota również nie stosując się do ograniczeń prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 64 km/h.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.Powrót na górę strony