Wiadomości

Pobił ojca i groził policjantom rozbitą butelką

Data publikacji 08.05.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną swoich bliskich i złamał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Wcześniej podczas interwencji groził funkcjonariuszom szyjką rozbitej butelki. Mężczyzna trafił do aresztu i grożą mu teraz 3 lata więzienia.

Na początku miesiąca funkcjonariusze z komisariatu policji na Osowej interweniowali wobec 33-latka, który znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną swojego ojca. Sprawca został wówczas zatrzymany, usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Mężczyzna dostał także nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do ojca.

Następnej nocy 33-latek wszczął awanturę oraz próbował dostać się do mieszkania swojej znajomej na Letnicy. Dyżurny ok. godz. 2.00 odebrał zgłoszenie i skierował na miejsce najbliższy patrol. Policjanci zauważyli przed posesją mężczyznę, którego wygląd był identyczny z rysopisem sprawcy podanym przez osobę zgłaszającą. Mężczyzna, gdy tylko zauważył policjantów, ruszył w ich kierunku z szyjką rozbitej butelki, znieważał ich oraz groźbami próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. 33-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a także został wobec niego zastosowany policyjny dozór.

W minioną środę mężczyzna złamał prokuratorski zakaz zbliżania się do ojca oraz nakaz opuszczenia lokalu i został zatrzymany przez policjantów z Osowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty zmuszenia groźbą funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie swojego ojca. Tym razem sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Za grożenie policjantom i zmuszenie ich do odstąpienia od czynności służbowych grozi kara 3 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony