Wiadomości

Wandale trafili w ręce policjantów

Data publikacji 08.05.2020

Dzięki pracy policjantów z Oliwy odpowiedzialności karnej nie unikną wandale, którzy zdewastowali część zieleńca w Oliwie. Pięcioro sprawców najpierw rozpaliło ognisko, potem podpaliło altanę wierzbową i m.in. zdewastowało tablicę na kaczkomat. Policjanci zdobyli również materiał dowodowy, który świadczy o tym, że dwóch mężczyzn z pięciu zatrzymanych osób tej samej nocy powybijało szyby w dwóch samochodach przy ul. Słonecznej. Wczoraj policjanci ogłosili czterem mężczyznom oraz kobiecie zarzuty zniszczenia mienia, za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci 3 maja po godz. 22 na jednym z portali społecznościowych znaleźli informację o tym, że pod tzw. Pachołkiem w Oliwie zdewastowana została część zieleńca. Z relacji internautów wynikało, że w okolicy miejsca, w którym zniszczono altanę wierzbową, ławkę i śmietnik, wcześniej imprezowała grupa młodych osób. Niedługo później mieszkańcy zobaczyli zwęglone drzewka, porozrzucane butelki, elementy grilla i wyrwany śmietnik.

Policjanci zabezpieczyli informacje zawarte na profilu m.in. zdjęcia i sprawdzili informacje zawarte w komentarzach mieszkańców. Funkcjonariusze od razu skontaktowali się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. Urzędnicy potwierdzili te informacje, oszacowali straty i złożyli zawiadomienie oraz wniosek o ściganie sprawców zniszczenia mienia.

Kryminalni z Oliwy, którzy od razu zajęli się sprawą, przeglądali zapisy z kamer monitoringu, dzielnicowy rozmawiał z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Kryminalni sprawdzali każdą informację, która spływała do nich od mieszkańców. Dzięki zdobytym informacjom oraz dobremu rozpoznaniu policjanci jeszcze tego samego dnia wiedzieli, kim są sprawcy tego wandalizmu. Do zatrzymań doszło w minioną środę, policjanci zatrzymali w sumie pięć osób podejrzanych o zniszczenie mienia.

Czterech mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat oraz ich 21-letnia koleżanka zostali zatrzymani. Policjanci ogłosili im zarzut zniszczenia mienia. Ponadto policjanci zebrali również materiał dowodowy, który świadczy o tym, że dwóch z czterech zatrzymanych mężczyzn tej samej nocy idąc ulicą Słoneczną, wybili szyby w dwóch zaparkowanych tam samochodach, za to przestępstwo mężczyźni również usłyszeli zarzuty. Przestępstwo uszkodzenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony