Wiadomości

Nowe obostrzenia - podsumowanie pierwszego weekendu kwietnia na terenie powiatu nowodworskiego

Data publikacji 06.04.2020

W pierwszy weekend kwietnia nowodworscy policjanci wspierani przez policjantów z Gdańska oraz żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z terenów zielonych. Na drogach było więcej patroli, co za tym idzie, było więcej policjantów. Przestrzeganie porządku na terenie powiatu nowodworskiego pilnowało w ten weekend 70 policjantów wspieranych przez 16 żołnierzy WOT. W trakcie działań nałożono 7 mandatów związanych z złamaniem zakazu przemieszczania się oraz zatrzymano 30-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Działania ukierunkowane były na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W miniony weekend na terenie powiatu nowodworskiego zostały przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przestrzeganie porządku na naszym terenie pilnowało 70 policjantów wspieranych przez 16 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, dodatkowo teren Mierzei Wiślanej kontrolowany był z powietrza przy użyciu drona jak również śmigłowca. W trakcie działań funkcjonariusze nie tylko pełnili posterunki stałe w Rybinie i Drewnicy ale również pełnili patrole piesze. Mundurowi przede wszystkim kontrolowali pojazdy, którymi poruszały się osoby mogące łamać przepisy zakazu przemieszczenia się ale także sprawdzali wszystkie miejsca gromadzenia się osób. Podczas kontroli, mundurowi bardzo szczegółowo rozpytywali o cel podróży. Większość osób była informowana o wprowadzeniu nowych obostrzeń i była zawracana, natomiast zdarzyło się, że nie wszyscy dostosowali się do poleceń mundurowych. W trakcie 2-dniowych działań nałożono 7 mandatów dotyczących złamania zakazu przemieszczania się oraz zatrzymano 30-letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego, który posiadał przy sobie narkotyki.

Przypominamy. Wprowadzone obostrzenia nie były wprowadzone jedynie na miniony weekend. Policjanci kontrolują i będą nadal kontrolować wszystkich uczestników ruchu. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

Ponownie apelujemy – W drodze o Wasze i Nasze bezpieczeństwo #zostańWdomu.

  • policjanci na blokadzie
  • policjanci na blokadzie
Powrót na górę strony