Kontrole autobusów realizowane przez słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kontrole autobusów realizowane przez słupskich policjantów

Data publikacji 27.03.2020

Od środy funkcjonariusze słupskiej komendy sprawdzają, czy w autobusach przewożona jest odpowiednia ilość osób. Kontrole odbywają się na terenie Słupska i pobliskich miejscowości. Celem tego typu działań jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli w czasie epidemii koronawirusa. W trakcie kontroli policjanci przypominają o konieczności przestrzegania przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Do jednych z zadań policjantów w czasie epidemii koronawirusa należy kontrola autobusów i uświadamianie przebywających w nich osób o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów dotyczących realizacji transportu publicznego w czasie stanu epidemii w Polsce. Słupscy policjanci wczoraj skontrolowali ponad 50 przewoźników i informowali kierowców oraz pasażerów o możliwości przewozu dopuszczalnej ilości osób, tj. nie więcej niż wynosi połowa miejsc w autobusach.

W trakcie kontroli w jednym z autobusów była zbyt duża ilość pasażerów, którzy na zwrócenie uwagi przez policjanta odpowiedzialnie zareagowali i opuścili go. Osoby te zrozumiały wyraźny profilaktyczny przekaz funkcjonariusza i z zachowaniem bezpiecznych odległości zaczekali na przystanku na kolejnego przewoźnika.