Wiadomości

Dzięki obywatelskiej postawie 24-latka sprawca usiłowania rozboju odpowie za przestępstwo

Data publikacji 17.03.2020

W minioną sobotę policjanci słupskiej komendy zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju, który chcąc ukraść kobiecie torebkę, zaatakował ją nożem. 42-letnia słupszczanka odparła atak, jednak została zraniona w rękę. Zdarzenie widział świadek, który ujął sprawcę, zadzwonił na numer alarmowy 112 i przestępcę przekazał policjantom. 40-letni obywatel Gruzji usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat więzienia.

Do usiłowania rozboju z użyciem noża doszło w minioną sobotę w jednym z parkingów samochodowych w Słupsku. 42-letnia słupszczanka przed wejściem do sklepu została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Sprawca próbował zabrać jej  torebkę. Natychmiastowa reakcja kobiety doprowadziła do odparcia ataku. W trakcie szarpaniny poszkodowana została zraniona nożem w rękę. Zdarzenie z dużej odległości widział 24-latek, który natychmiast pobiegł za uciekającym sprawcą. Mężczyzna ujął podejrzanego i wezwał policję. 40-letni obywatel Gruzji został przekazany funkcjonariuszom.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zrobili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi zarzutów usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Dzisiaj sąd zadecyduje o dalszym losie zatrzymanego.

Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony