Wiadomości

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do kościelnych skarbon

Data publikacji 17.03.2020

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 19 i 22-latka podejrzanych o włamania do skarbon kościelnych. Sprawcy zostali zatrzymani w chwili gdy podróżowali pociągiem na trasie Chojnice-Tczew. To zatrzymanie było możliwe dzięki sygnałom otrzymanym po publikacji wizerunków. Podejrzani mężczyźni usłyszeli już pierwsze zarzuty, okazało się, że na swoim koncie mają kilka włamań. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj 2 mężczyzn podejrzanych o okradanie kościelnych skarbon. Sprawcy zostali zatrzymani dzięki publikacji wizerunków oraz doskonałej współpracy z internautami oraz redakcjami portali internetowych. Już po kilku minutach od opublikowania zdjęć i materiału wideo, śledczy zaczęli otrzymywać sygnały, które naprowadziły ich na trop podejrzanych. 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Olsztyna oraz 22-latka z powiatu starogardzkiego. W chwili zatrzymania podejrzewani podróżowali pociągiem relacji Chojnice-Tczew. Podczas przeszukania okazało się, że mieli przy sobie kominiarkę, śrubokręty, gaz oraz metalową pałkę teleskopową.

Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że zatrzymani okradli co najmniej 5 kościołów na terenie powiatu starogardzkiego. Śledczy ustalili, że włamywacze działali również na terenie ościennych powiatów.

Obecnie policjanci szczegółowo analizują dotychczasowe zgłoszenia oraz zabezpieczony materiał dowodowy. Jeszcze wczoraj podejrzani usłyszeli pierwsze zarzuty. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują za pomoc w ujęciu sprawców.

Powrót na górę strony