Wiadomości

Pomorska Policja podczas BIKE TRADE SHOW 2020

Data publikacji 06.03.2020

Pomorscy policjanci wzięli udział w targach rowerowych BIKE TRADE SHOW 2020 organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

W dniach 29 lutego–1 marca na terenie centrum wystawienniczego AmberEXPO w Gdańsku odbywały się targi rowerowe BIKE TRADE SHOW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z Wydziałem Prewencji oraz Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotowali stoisko edukacyjne, miasteczko ruchu drogowego, konkursy wiedzy o ruchu drogowym. W strefie policyjnej działał także punkt informacyjny doboru kandydatów do służby w Policji.

Na trzech halach wystawienniczych zaprezentowali się wystawcy, którzy promowali aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Na scenie organizowane były konkursy dla publiczności, w których można było wygrać rowery, stroje i akcesoria rowerowe.

Podczas targów policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, do czasu przybycia obsługi medycznej wydarzenia udzielała pierwszej pomocy chłopcu, który doznał urazu podczas testowania hulajnogi elektrycznej. Okazało się, że zdobyta wcześniej wiedza okazała się niezbędna, by móc pomóc poszkodowanemu dziecku.

Rana była na tyle poważna, że konieczne było udzielenie dalszej pomocy medycznej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.         
 

Powrót na górę strony