Wiadomości

Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu i w niesprawnym technicznie pojeździe

Data publikacji 28.02.2020

W wydychanym powietrzu miał 0,3 promila alkoholu, a autobus, którym kierował był niesprawny technicznie. Dziś policjanci z sopockiej drogówki w trakcie kontroli drogowej zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu kierowcy autobusu i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna za kierowanie autobusem po użyciu alkoholu odpowie teraz przed sądem.

Dziś około godz. 7.20 dyżurny sopockiej komendy został poinformowany, że na pętli autobusowej w Sopocie znajduje się kierowca autobusu, który jest pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość 24-letniego kierowcy autobusu miejskiego i ustalili, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 0,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili też, że przyjechał on na pętle, by stąd rozpocząć kurs.

Podczas kontroli policjanci drogówki sprawdzili również stan techniczny autobusu i z uwagi na wycieki płynów eksploatacyjnych, popękane lustro zewnętrzne oraz migające światło STOP zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

24-letniemu mieszkańcowi Gdyni zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu odpowie on teraz przed sądem.

Powrót na górę strony