Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali 44-latka, który próbował uniknąć policyjnej kontroli.

Data publikacji 24.02.2020

Dzielnicowi z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 44-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci przedstawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym ukarali go kilkuset złotowym mandatem. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających policjanci zabezpieczyli jego krew do badań.

W sobotę kilka minut po godzinie 23, dzielnicowi z komisariatu w Nowym Porcie zauważyli kierowcę seata, który jechał samochodem bez włączonych świateł mijania, ponadto kierowca nie zastosował się do sygnalizacji i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej.

 

Mimo nadawanych sygnałów świetlno- dźwiękowych kierowca zamiast zatrzymać pojazd, przyspieszył i zaczął uciekać.

 

W wyniku pościgu mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a jego auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

 

W trakcie sprawdzania jego tożsamości okazało się, że 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Z uwagi na jego zachowanie policjanci zabezpieczyli jego krew  do badań, po to  aby sprawdzić czy mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających.

 

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej, za to przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci ukarali  mężczyznę mandatami karnymi za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony