Wiadomości

Uczniowie klas mundurowych zgłębili kolejną wiedzę na warsztatach w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 31.01.2020

Uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym z Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Szkole Policji w Pile. Zapoznanie z pracą policjantów, a przy tym zwiedzanie pomieszczeń szkoły to jeden z tematów nauki w klasach mundurowych. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży strukturę organizacyjną Szkoły Policji oraz opowiedzieli o jej historii. "Mundurowi" także, mieli okazję zapoznać się z pracą pilskich policjantów. Wszystko po to, aby zachęcić młodych ludzi do pracy w tej formacji.

Wczoraj w ramach realizowanych zajęć z zakresu edukacji policyjnej uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach wraz z dyrekcją szkoły oraz  opiekunem klas mundurowych- asp. sztab. Dariuszem Piekarskim odwiedzili Szkołę Policji w Pile. 

Na rozpoczęciu wizyty uczniów przywitała rzecznik prasowa szkoły, która  na wstępie przedstawiła uczniom program edukacyjny, który miał przybliżyć adeptom jak wygląda szkolenie policjantów oraz służba w szeregach Policji.

Ponadto, zgodnie z programem wizyty, nauczyciele policyjni przeprowadzili dla adeptów zajęcia z kryminalistyki, jak również zostały omówione zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas symulowanych akcji ratujących życie.

Uczniowie klas mundurowych mieli także możliwość bliżej zapoznać się z tajnikami procesu szkoleniowego funkcjonariuszy Policji. słuchacze byli zafascynowani tym jakimi metodami policjanci rozwiązują sprawy kryminalne oraz w jaki sposób przeprowadza się interwencje, co skłaniało ich do zadawania pytań na nurtujące ich tematy związane z pracą policjantów.

Najwięcej emocji jednak wzbudziło spotkanie z technikiem kryminalistyki. Specjalista w  tej dziedzinie zaprezentował uczniom walizkę kryminalistyczną, w której znajduje się wiele ciekawych przyrządów i innych przedmiotów służących do badań na miejscu jakiegoś zdarzenia w tym do zabezpieczania odbitek linii papilarnych. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się funkcjonariuszowi, którzy demonstrował w jaki sposób można zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia po czym „przyszli policjanci” sami mogli się wcielić w rolę technika i za pomocą pióra marabuta ujawniali i zabezpieczali odciski palców. 

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było przybliżenie młodzieży specyfiki pracy policjanta oraz warunków i zasad naboru do tej formacji. Miejmy nadzieje, że prezentacja ciekawych form szkoleń policyjnych podczas wizyty w Szkole Policji w Pile przyczyni się do podjęcia przez młodzież decyzji o wstąpieniu w szeregi policji.

  • Uczniowie na szkoleniu w Szkole Policji w Pile
  • Uczniowie na szkoleniu w Szkole Policji w Pile
  • Uczniowie na szkoleniu w Szkole Policji w Pile
  • Uczniowie na szkoleniu w Szkole Policji w Pile
  • Uczniowie na szkoleniu w Szkole Policji w Pile
Powrót na górę strony