Wiadomości

Policjanci zatrzymali stalkera

Data publikacji 31.01.2020

W minioną środę policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali 36-latka, który w natarczywy sposób zaczepiał przypadkowe kobiety. Funkcjonariusze dotarli do pięciu pokrzywdzonych, które były nękane przez mężczyznę. Sprawca usłyszał już zarzuty, dostał policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonymi. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

W minioną środę tuż po godz. 11.00 policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie, o tym, że w pobliżu jednej z gdańskich uczelni jakiś mężczyzna w natarczywy sposób zaczepia przypadkowe kobiety. Funkcjonariusze pojechali we wskazaną okolicę i tam zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdańska.

Policjanci przyjęli zawiadomienia od pięciu pokrzywdzonych i przesłuchali pierwszych świadków. Na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał trzy zarzuty uporczywego nękania. Funkcjonariusze zawnioskowali do prokuratora o zastosowanie środków zapobiegawczych dla podejrzanego. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i zdobywają oraz dokładnie sprawdzają wszystkie informacje.

Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozory, zakazu zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Stalking, czyli uporczywe nękanie jest zagrożone karą 3 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony