Wiadomości

Areszt dla 28-latka za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 28.01.2020

Policjanci z Krokowej zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Sprawca groził pokrzywdzonej pobiciem, pozbawieniem życia oraz żądał wypłacenia z bankomatu pieniędzy. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krokowej otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Krokowa doszło do wymuszenia rozbójniczego. Policjanci po przyjeździe na miejsce podczas rozmowy z pokrzywdzoną wstępnie ustalili, że doszło do awantury pomiędzy zgłaszającą a jej synem. 28-latek zabrał zgłaszającej torebkę i portfel z dokumentami oraz kazał jej wypłacić pieniądze z bankomatu grożąc, że ją pobije jeśli tego nie zrobi. Ponadto bez zgody pokrzywdzonej sprawca użył jej samochodu, w momencie gdy kobieta poszła do banku, aby wypłacić pieniądze dla 28-latka. Kobieta wchodząc do banku od razu poprosiła personel o pomoc i wezwała Policję. Funkcjonariusze z Krokowej po przyjeździe na miejsce zdarzenia zatrzymali mężczyznę siedzącego w samochodzie pokrzywdzonej, którego następnie przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie 28-latkowi z powiatu wejherowskiego zarzutu wymuszenia rozbójniczego. 

Prokurator na wniosek policji zastosował wobec sprawcy dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony