Wiadomości

Miała ponad 3,5 promila alkoholu i spowodowała wypadek

Data publikacji 10.01.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w miejscowości Nowy Klincz. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 44-letnia kierująca fiatem włączając się do ruchu, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się jadącym z przeciwka nissanem. Do szpitala trafiły 2 osoby podróżujące nissanem. Podczas policyjnych czynności okazało się kierująca fiatem kobieta był nietrzeźwa. Mundurowi zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy.

W miniony czwartek (9 stycznia br.) po godzinie 17.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Nowy Klincz na drodze wojewódzkiej nr 221. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze kościerskiej komendy, którzy wstępnie ustalili, że 44-letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc fiatem albea, włączając się do ruchu, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się jadącym z przeciwka nissanem. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące primerą z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że kierując fiatem była pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 roku pozbawienia wolności.

Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu! Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu, motocykla lub roweru. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

  • Zdjęcia z miejsca wypadku
  • Zdjęcia z miejsca wypadku
Powrót na górę strony