Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 03.01.2020

Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą bmw, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki 25-latek stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę energochłonną. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że był pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Wczoraj Gdańszczanin usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy na ul. Hucisko policjanci gdańskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę bmw. Kierujący autem mężczyzna nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i gwałtownie przyspieszył. Po kilkuset metrach uciekający kierowca na ul.Podwale Przedmiejskie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną.

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gdańska i sprawdzili jego trzeźwość. Mężczyzna był pijany, alkomat pokazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany nie miał ponadto uprawnień do kierowania samochodem.

25-latek został doprowadzony do komisariatu, a jego auto odholowano na parking strzeżony.
Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.