Wiadomości

Nietrzeźwa jadąc po chodniku uszkodziła 3 samochody

Data publikacji 02.01.2020

Wejherowscy policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę miasta, która kierując volkswagenem golf jechała chodnikiem, spowodowała kolizję oraz była nietrzeźwa. Policjanci szybko zatrzymali kierującą, której zatrzymali także prawo jazdy. Kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oraz uszkodzenia innego pojazdu a także niewykluczone, że za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dla pieszych.

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z wejherowskich osiedli po chodniku jeździ volkswagen golf. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci wejherowskiej drogówki. Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia, wyjaśnili, że kierująca vw 26-latka podczas jazdy uderzyła w zaparkowany samochód peugeot, następnie zarysowała zderzak skody i bok samochodu audi. Została wylegitymowana przez policjantów, którzy sprawdzili jej trzeźwość. Podczas badania alko-testem okazało się, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz 26-latka musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji za spowodowane uszkodzenia samochodów, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dla pieszych oraz kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony