Wiadomości

Dwaj mężczyźni zatrzymani do sprawy pobicia współpracownika

Data publikacji 31.12.2019

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy pobicia 26 – latka na terenie jednego z kwidzyńskich zakładów pracy. Za to przestępstwo grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kwidzyna prowadzą czynności w ramach śledztwa wszczętego przez prokuraturę rejonową w związku z uszkodzeniem ciała mężczyzny przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Funkcjonariusze szczegółowo ustalali okoliczności, w jakich mężczyzna trafił do gdańskiego szpitala.

W toku postępowania ustalono, że 26-latka w ubiegły piątek będącego w stanie nietrzeźwości zabrano karetką pogotowia z jednej z kwidzyńskich fabryk. Obrażenia na jego ciele mogły świadczyć o tym, że został pobity.

Rozpoznanie w miejscu zdarzenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy z kwidzyńskiej komendy dały podstawy do zatrzymania 41 i 29 -latka, którzy mogli mieć bezpośredni związek z tą sprawą.

Zebrane przez mundurowych informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienia zarzutów zatrzymanym mężczyznom. Odpowiedzą oni za udział w bójce i pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony