Wiadomości

Działania grupy Speed w powiecie wejherowskim

Data publikacji 23.12.2019

W sobotę 21 grudnia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na ulicach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Kartuz oraz Wejherowa przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników wejherowskich dróg. 32 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Dwukrotnie zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W sobotę 21 grudnia w godzinach popołudniowych, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na ulicach Wejherowa oraz w pobliskich miejscowościach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Kartuz oraz Wejherowa przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników wejherowskich dróg. 32 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Dwukrotnie zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o  ponad 50 km/h. Mundurowi skontrolowali 47 pojazdów ujawniając  42 wykroczenia drogowe oraz nałożyli 35 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne.

Przypominamy, że na drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu.

  • radiowóz i policjanci
  • radiowóz i policjanci
Powrót na górę strony