Wiadomości

Uszkodził samochód – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego w sobotnią noc „na gorącym uczynku” zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej uszkodził samochód osobowy. Do chwili przedstawienia zarzutów 42-latek spędził czas w policyjnym areszcie. Uszkodzenie cudzego mienia zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna na jednej z ulic w mieście uszkadza – kopie karoserię samochodu osobowego. Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusze Referatu Patrolowo- Interwencyjnego Wydziału Prewencji już po kilku minutach byli na miejscu. Mundurowi szybko ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia i wylegitymowali uczestników interwencji. Mężczyzna, który chwilę wcześniej uszkodził karoserię osobówki został zatrzymany. 42-latek był nietrzeźwy i do chwili postawienia zarzutów czas spędził w policyjnym areszcie. W poniedziałek został przewieziony przez policjantów do komendy w Pruszczu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia cudzego mienia.

 

Za uszkodzenie cudzego mienia grozi do 5 lat więzienia oraz odpowiedzialność finansowa względem poszkodowanego za poniesioną stratę.  

Powrót na górę strony