Wiadomości

Policjanci ćwiczyli na stadionie

Data publikacji 12.12.2019

Wczoraj, na Stadionie Energa Gdańsk odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z gdańskich komisariatów i komendy miejskiej. Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców.

Wczoraj, na Stadionie Energa Gdańsk odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z gdańskich komisariatów i komendy miejskiej. Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego szczególnie podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców.

 

Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Takie ćwiczenia są niezbędne przed planowanymi na naszym terenie imprezami. Ćwiczenia miały za zadanie poprawę koordynacji działań pododdziałów i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych komisariatach.

 

Ćwiczenia symulacyjne przeprowadzone zostały bezpośrednio przed stadionem, w wewnętrznych trasach przemieszczania się kibiców, między sektorami oraz bezpośrednio na sektorach.

Powrót na górę strony