Wiadomości

Z ponad 2 promilami i zakazem sądowym kierował autem

Data publikacji 02.12.2019

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na drogach. W piątek wieczorem policjanci prewencji wyeliminowali z ruchu 45-letniego kierowcę, który z ponad 2 promilami kierował samochodem. Mężczyzna złamał też ciążący na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym 45-latek poniesie teraz odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot czuwają sopoccy policjanci. W piątek wieczorem funkcjonariusze prewencji patrolując ulicę Armii Krajowej zauważyli pojazd marki Skoda, którego kierujący jechał slalomem i co chwilę najeżdżał na linię dzielącą jezdnię. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, mundurowi natychmiast zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Sopotu. Stróże prawa od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu i zwrócili uwagę na jego bełkotliwą mowę. Ponadto w aucie zauważyli kilka pustych butelek po alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą i ustalili, że ma on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili, że 45-latek prowadził auto pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zakaz ten został wydany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku na okres 5 lat i obowiązuje do października 2021 roku. Podczas kontroli policjanci ustalili też, że pojazd Skoda octavia nie ma ważnych badań technicznych.

Samochód, którym kierował nietrzeźwy 45-latek został odholowany na parking policyjny, a mężczyznę doprowadzono do sopockiej komendy. Teraz za swoje zachowanie poniesie on teraz odpowiedzialność karną. Zgodnie z kodeksem karnym za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

  • policjant przy kontroli
Powrót na górę strony