Wiadomości

Nowy radiowóz dla policjantów z Przechlewa

Data publikacji 27.11.2019

Nowy oznakowany radiowóz trafił do policjantów z Komendy Powiatowej policji w Człuchowie. Samochód marki Kia Sportage będzie użytkowany przez policjantów z posterunku w Przechlewie, został zakupiony przy wsparciu Urzędu Gminy w Przechlewie, który wyłożył połowę wartego 100 tys. złotych radiowozu. Drugą połowę zapłaciła Komenda Główna Policji.

Wczoraj policjantom pełniącym służbę w Przechlewie oficjalne przekazano nowy oznakowany radiowóz, którego zakup współfinansowała gmina Przechlewo. Zakup samochodu odbył się w formule 50/50, gdzie połowę wartości auta wyłożyła gmina Przechlewo, natomiast drugą połowę sfinansowano ze środków Komendy Głównej Policji.

Wójt Przechlewa, Krzysztof Michałowski oraz przedstawiciele gminy, przekazali na ręce Kierownika Posterunku Policji w Przechlewie asp.szt. Krzysztofa Galasa kluczyki do nowego samochodu. Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie mł.insp. Tomasz Kąkolewski podziękował przedstawicielom gminy za owocną współpracę i życzył funkcjonariuszom, aby nowy samochód służył im jak najdłużej. W imieniu swoim i funkcjonariuszy z Przechlewa podziękował również kierownik posterunku, wskazując, że samochód z napędem na cztery koła jest szczególnie potrzebny w gminie obfitującej w lasy i jeziora.

Kia Sportage wyposażona jest w silniki o pojemności 1600 cm³ i mocy prawie 180 km, posiada napęd na cztery koła, klimatyzację, ABS, ASR i wiele innych nowoczesnych rozwiązań. Radiowóz przeznaczony jest do służby patrolowej, z całą pewnością usprawni pracę funkcjonariuszy pełniących służbę w Przechlewie.

  • Policjanci podczas przekazania nowego radiowozu
  • Policjanci podczas przekazania nowego radiowozu
  • Policjanci podczas przekazania nowego radiowozu
Powrót na górę strony