Wiadomości

Po zajęciach w Szkole Policji w Słupsku młodzież jest jeszcze bardziej zainteresowana pracą w Policji

Data publikacji 27.11.2019

Wczoraj uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym z Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach w ramach realizowanych zajęć z zakresu edukacji policyjnej wraz z opiekunem z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach - asp. sztab. Dariuszem Piekarskim odwiedzili po raz kolejny Szkołę Policji w Słupsku edukującą przyszłych policjantów. Uczniowie zapoznawali się z systemem szkolenia funkcjonariuszy, a wszystko po to, aby jeszcze bardziej przybliżyć i zachęcić młodych ludzi do pracy w tej formacji.

Wczoraj uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym z Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach w ramach realizowanych zajęć z zakresu edukacji policyjnej wraz z opiekunem z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach - asp. sztab. Dariuszem Piekarskim odwiedzili szkołę edukująca przyszłych policjantów, tym razem w Słupsku. 

Wszyscy uczestnicy edukacyjnego wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z wieloma policyjnymi urządzeniami i wyposażeniem specjalnym, jakim dysponują policjanci pełniący na co dzień służbę w tej formacji. Oprócz przedstawionych prezentacji w formie multimedialnej młodzi adepci mogli także zobaczyć praktyczny pokaz wyszkolenia, który zaprezentowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy niebawem rozpoczną służbę w swoich jednostkach na terenie całego kraju. Duże wrażenie zrobił na uczniach pokaz  ćwiczeń pododdziałów zwartych, które wykorzystywane są podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Odwiedzający szkołę mogli także zobaczyć jakim sprzętem dysponują policjanci ruchu drogowego i jak wygląda wyposażenie walizki kryminalistycznej. Każdy chętny mógł otrzymać także ślady własnych linii papilarnych.

Szczególnie do wyobraźni osób posiadających prawo jazdy przemówiły „alkogoogle”. Dopiero po ich założeniu można było przekonać się, jak widzi osoba która spożyła alkohol i w tym stanie prowadzi pojazd.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej, wojskowa broń oraz samochód wysokiej mobilności, czyli popularny Hummer, wystawiony przez Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie.

Własne stoisko na terenie szkoły policyjnej przygotowało także słupskie wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe, którego członkowie nie tylko demonstrowali sprzęt, ale także mówili o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych.

Głównym celem zorganizowanego wyjazdu było zapoznanie i przybliżenie młodzieży specyfiki pracy policjanta oraz warunków i zasad naboru do tej prężnej formacji. Pobyt w szkole, która kształci młodych policjantów dostarczył uczniom wielu nowych informacji, doświadczeń oraz wrażeń, które trudno jest uzyskać podczas tradycyjnych zajęć. Miejmy nadzieję, że prezentacja ciekawych form szkoleń policyjnych podczas wizyty w szkole policji w Słupsku przyczyni się do tego, że młodzież szkoląca się w tym kierunku podejmie ostatecznie decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji. Ukończenie szkoły o profilu policyjnym daje kandydatowi do policji dodatkowe dwa punkty w procesie doboru do służby.

 

 

  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
Powrót na górę strony