Wiadomości

Wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł samochód

Data publikacji 22.11.2019

Policjanci z Gdańska zatrzymali 43-latka, który kilka dni temu ukradł samochód. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za włamanie do auta i jego kradzież mężczyźnie grozi 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ przestępstwa dopuścił się w tzw. recydywie.

Policjanci zgłoszenie o kradzieży samochodu otrzymali w minioną sobotę. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalono, że do kradzieży auta o wartości 16 tys. zł. doszło podczas jego pracy na działce. Mężczyzna przy altanie pozostawił swoją kurtkę, w której znajdowały się m.in. kluczyki samochodu, który zaparkował w pobliżu wejścia na teren ogrodów działkowych. Sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela i zabrał kurtkę z kluczami oraz samochód.
Komunikat o kradzieży pojazdu oficer dyżurny przekazał policjantom, którzy około godziny 13.40 odnaleźli poszukiwany samochód w okolicy ul. Bażyńskiego. Auto miało uszkodzenia pokolizyjne.

Na miejscu odnalezienia auta pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza, technik kryminalistyki. Wykonano oględziny, sprawdzono zapisy z kamer monitoringu oraz zabezpieczono ślady. Równolegle nad sprawą pracowali kryminalni, który dzięki zebranym informacjom ustalili tożsamość podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny.
43-latek został zatrzymany w dzielnicy Gdańsk Zaspa. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut włamania i kradzieży samochodu. W związku z tym, ze przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony