Wiadomości

3 miesięczny areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 19.11.2019

Miasteccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniali okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony weekend. Na jednej z ulic w Miastku 19-latek nożem zranił m.in. w szyję 38-letniego mężczyznę. Policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczali ślady niezbędne do ustalenia okoliczności i dokładnego przebiegu zdarzenia, a także przesłuchiwali świadków. Wczoraj 19-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W sobotę około godziny 20.00 dzielnicowi patrolujący Miastko zauważyli na ul. Armii Krajowej grupę osób i leżącego na chodniku mężczyznę. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Jak się okazało leżący na chodniku mężczyzna był ranny, chwilę wcześniej został zraniony nożem m.in. w szyję. Jeden ze świadków zdarzenia ujął sprawcę i przekazał go policjantom. 19-latek został zatrzymany. Pracujący na miejscu zdarzenia śledczy wstępnie ustalili, że pokrzywdzony 38-letni mieszkaniec Miastka szedł z żoną i znajomymi na spacer. W pewnym momencie pomiędzy nim a 19-latkiem doszło do sprzeczki, a następnie szarpaniny. Wtedy też pokrzywdzony został zraniony nożem.

38-latek został przewieziony do szpitala, w tej chwili jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 19-letni mieszkaniec Miastka został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy przesłuchiwali świadków zdarzenia, a także, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia.

Mundurowi wczoraj doprowadzili 19-latka do prokuratury. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony