Wiadomości

Kryminalni zatrzymali włamywacza - trafił już do aresztu na 3 miesiące

Data publikacji 24.10.2019

Dzięki pracy kryminalnych z Wejherowa 37-letni mężczyzna odpowie za włamania oraz inne popełnione przestępstwa. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Praca kryminalnych z Wejherowa doprowadziła do zatrzymania 37-latka. Kryminalni pracując nad zgłoszonymi kradzieżami z włamaniem, ustalili, że to właśnie on odpowiada za kradzież z włamaniem, usiłowanie włamania oraz kradzież mienia. Do pierwszej z nich doszło w nocy z 1 na 2 października br. Mężczyzna dostał się do hali magazynowej skąd ukradł przedmioty o wartości ponad 4000 zł, następnie w nocy 12 października br. usiłował włamać się do automatu na myjni samochodowej. Dodatkowo w dniu 20.10.2019 roku ukradł elektronarzędzia i kanister z paliwem z niezamkniętego garażu.

 

W nocy 21.10.2019 po ostatniej z kradzieży, kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 37-letniego włamywacza, kiedy ten jechał samochodem osobowym. Mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem narkotyków. Policjanci odzyskali także część ukradzionego sprzętu. Mężczyzna spędził dwie noce w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania oraz kradzieży jak i za posiadanie narkotyków.

 

Wobec sprawcy został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków, jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień i pod wpływem substancji zabronionych.

Powrót na górę strony