Wiadomości

Policjantka z Krokowej na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku

Data publikacji 17.10.2019

Policjantka z Komisariatu Policji w Krokowej w ubiegłym tygodniu wzięła udział w Pułaski Day Parade w Nowym Jorku. Słynną Piątą Aleją przeszło kilkanaście tysięcy Polaków. Po raz pierwszy w tym roku paradę poprowadziła Polska Orkiestra Dęta z Gniewina, reprezentowana także przez st.post. Karolinę Glowienke, której pasją jest gra na klarnecie.

Co roku na początku października Polonia obchodzi swoje święto jakim jest Pułaski Day Parade. W tym roku była to 82 rocznica obchodów. Tegoroczna parada nawiązywała do 100-lecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych, w której po raz pierwszy uczestniczyła Polska Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina, którą reprezentowała policjantka z Komisariatu Policji w Krokowej.

St.post. Karolina Glowienke jest funkcjonariuszem zespołu patrolowo-interwencyjnego. Policjantka na co dzień dzieli swój czas pomiędzy służbę, życie osobiste i rozwijanie swojej pasji.

-Przygodę z muzyką rozpoczęłam 10 lat temu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, rozwijając swoją pasję gry na klarnecie. Od razu po szkole muzycznej wstąpiłam do Gminnej Orkiestry w Gniewinie, gdzie wspólnie wyjeżdżaliśmy na festiwale i konkursy m.in. do Włoch, Rosji, Ukrainy i Białorusi, w których odnosiliśmy liczne sukcesy zdobywając czołowe miejsca, spośród kilkunastu biorących udział zespołów. Gra na klarnecie sprawia mi satysfakcję i przyjemność oraz odreagowanie od codzienności. Ponadto w wolnej chwili śpiewam w chórze „Appassionato” w Gniewinie, z którym jeszcze w tym roku planujemy wyjazd na trasę koncertową do Wrocławia, Łodzi i Poznania – mówi st.post. Karolina Glowienke.

Jeżeli czas i obowiązki zarówno służbowe jak i  domowe na to pozwalają policjantka co najmniej 3 razy w tygodniu trenuje regularnie podnosząc umiejętności, swoje hobby próbuje także zaszczepić wśród kolegów i koleżanek z komendy. 

  • Policjantka stoi przy radiowozie
  • Policjantka podczas parady
  • Policjantka podczas parady
Powrót na górę strony