Wiadomości

Posługiwał się sfałszowanymi dokumentami – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 16.10.2019

Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. 47-latek był poszukiwany trzema listami gończymi, a ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi do 5 lat więzienia, a kierowanie pojazdem mimo decyzji o cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wykazali się czujnością podczas kontroli, która z początku wydawała się podobna do wielu innych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który legitymował się prawem jazdy i dowodem osobistym. Mundurowi zwrócili uwagę na kilka, wydawałoby się drobnych szczegółów, które jednak doprowadziły ich do stwierdzenia, że 47-latek nie jest tym, za kogo się podaje. Policjanci, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, po kilku minutach mogli już z całym przekonaniem stwierdzić, że mężczyzna posługuje się podrobionymi dokumentami, wykonanymi na inne nazwisko. Stróże prawa zabezpieczyli sfałszowane dokumenty i ustalili prawdziwie dane kierowcy. Okazało się, że nie dość, iż ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, to jest poszukiwany trzema listami gończymi. Mundurowi zatrzymali 47-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Niedługo odpowie on za posługiwanie się podrobionymi dokumentami i kierowanie pojazdem mimo decyzji o cofnięciu uprawnień. W tym czasie będzie przebywał w areszcie, gdzie, wedle wcześniejszych wyroków, których dotyczyły listy gończe, spędzi ponad 3 lata.

Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem mimo decyzji o cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony