Wiadomości

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku spotkali się z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej w Gotelpiu, przedszkolakami z Czerska oraz „zerówkowiczami” z Rytla. Funkcjonariusze podczas pogadanek rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu podczas zabawy, cyberprzemocy oraz kontaktach z nieznajomymi. Dodatkowo policjanci podczas rozmowy przypominali młodym uczestnikom ruchu jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza o tej porze roku.

Czerscy policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Liczne spotkania przeprowadzane są z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Tym razem mundurowi Komisariatu Policji w Czersku spotkali się z dziećmi ze szkoły w Gotelpiu oraz dziećmi z miejscowego przedszkola im. Jana Brzechwy oraz z „zerówkowiczami” z Rytla.

W ostatnich kilku dniach policjanci z Czerska rozpoczęli spotkania z dziećmi w różnym przedziale wiekowym, gdzie podczas pogadanek przekazywali im wiele cennych rad o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku oraz szkole, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, co robić gdy spotkają na swojej drodze groźnego psa, a przede wszystkim jak należy bezpiecznie korzystać z dróg. Jednak największą frajda była możliwość zobaczenia prawdziwego radiowozu i włączenia sygnałów dźwiękowych.

Z kolei na spotkaniu z uczniami klas VI funkcjonariusz, poza w/w zagadnieniami, omówił problematykę przemocy w sieci oraz odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. Celem tej prelekcji było uświadomienie młodym ludziom jakie niebezpieczeństwo i konsekwencje wiążą się z nierozsądnym korzystaniem z Internetu, kontaktów z nieznajomymi, przemocą w sieci i agresywnymi zachowaniami w szkole i poza nią.

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze, funkcjonariusz kolejny raz przypominał jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Spotkania policjantów z  młodymi ludźmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy o których mówili policjanci.

  • Policjant na spotkaniu z dziećmi
  • Policjant na spotkaniu z dziećmi
  • Policjant na spotkaniu z dziećmi
Powrót na górę strony