Wiadomości

Dzielnicowy zatrzymał sprawcę uszkodzenia mienia

Data publikacji 15.10.2019

Dzielnicowy Wiela zatrzymał po pościgu 31-letniego mężczyznę, który wybił witrynę sklepową oraz wrzucił do lokalu zapaloną butelkę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 31-latka zadecyduje sąd.

11 października br. przed godziną 12.00 oficer dyżurny kościerskiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że nieznany mężczyzna wybił witrynę sklepową i wrzucił do wewnątrz zapaloną butelkę z łatwopalną cieczą.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol, funkcjonariusze pomogli ugasić pożar. Interweniujący mundurowi ustalili rysopis mężczyzny i zaczęli poszukiwania. Po paru minutach dzielnicowy st. aspirant Daniel Miętki zauważył odpowiadającemu rysopisowi mężczyznę, ten na widok policjanta zaczął uciekać.

Dzielnicowy zatrzymał podejrzewanego mężczyznę, okazał się nim 31-latek mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W sobotę policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia został. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 31-latka zadecyduje sąd

  • Policjant rozmawia z zatrzymanym
Powrót na górę strony