Kolejny sukces policyjnego psa tropiącego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejny sukces policyjnego psa tropiącego

Data publikacji 01.10.2019

W poniedziałkowe popołudnie policjanci z gdyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 21-letniej mieszkanki Gdyni. Mundurowi sprawdzali miejsca gdzie kobieta mogła przebywać. W Jednym z nich policyjny pies podjął trop i doprowadził swojego przewodnika do zaginionej.

Zaginięcie 21-letniej mieszkanki Gdyni zgłosiła w poniedziałek jej koleżanka, po otrzymaniu od niej wiadomości tekstowych z informacją, że zaginiona może przebywać w okolicznościach bezpośrednio zagrażających jej życiu lub zdrowiu. Sprawą niezwłocznie zajęli się śledczy z komisariatu w Gdyni Chyloni, którzy wytypowali miejsca, w których może znajdować się zaginiona. W jednym z takich miejsc zostały ujawnione ślady mogące pochodzić od 21-latki. W to miejsce został skierowany przewodnik z policyjnym psem tropiącym. Pies podjął trop i po kilkuset metrach tropienia doprowadził do zaginionej, która ukryła się pomiędzy osiedlowymi garażami. Policjanci udzielili kobiecie pomocy i wezwali na miejsce załogę pogotowia, która przewiozła odnalezioną 21-latkę do szpitala specjalistycznego.

To już kolejny sukces policyjnego psa w przeciągu ostatnich kilku dni. W ubiegłym tygodniu ten sam pies wraz ze swoim przewodnikiem doprowadzili do odnalezienia zaginionego 82-latka.

  • policjant z psem