Wiadomości

Policjanci pracują na miejscu zderzenia autokaru z tramwajem

Data publikacji 26.09.2019

Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratunkowe pracują na miejscu zderzenia autobusu z tramwajem. Do zdarzenia doszło na ul. Okopowej. Policjanci zatrzymali 60-letniego obywatela Niemiec, który jest podejrzewany o spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym.

Od godziny 14 policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło na wysokości Bramy Wyżynnej na ul. Okopowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu podczas zawracania, wymusił pierwszeństwo tramwajowi jadącemu w kierunku Wrzeszcza i zderzył się z nim. W wyniku tego zdarzenia odniosło obrażenia 14 pasażerów. Funkcjonariusze ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora przeprowadzają oględziny, ustalają świadków, policyjny technik zabezpiecza ślady.

Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy oraz motorniczego nie wykazało alkoholu w ich organizmach.

60-letni obywałem Niemiec kierujący autokarem został zatrzymany jako osoba podejrzana o spowodowani katastrofy w ruchu drogowym.

Za to przestępstwo grozi kara więzienia od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Pomimo utrudnień w ruchu drogowym w pobliżu miejsca zdarzenia funkcjonariusze starają się zapewnić jego płynność oraz bezpieczeństwo osób jadących ul. Okopową. Czynności mogą potrwać kilka godzin.

Powrót na górę strony