Wiadomości

Kolejny włamywacz w ostatnich dniach zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez chojnickich policjantów

Data publikacji 17.09.2019

Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który włamał się do jednego z miejscowych sklepów. Schwytany przestępca jak się okazało chwilę wcześniej próbował włamać się do innej placówki handlowej. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar, a zatrzymany 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo mundurowi pracując nad sprawami dotyczącymi włamań oraz kradzieży do których doszło w okresie wakacyjnym na terenie Chojnic ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z wieloma z tych przestępstw. Wczoraj śledczy przedstawili 19-latkowi 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania oraz kradzieży. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

W poniedziałek nad ranem dyżurny chojnickiej policji otrzymał informację, że w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta doszło do usiłowania włamania. Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres potwierdzili tą informację. W międzyczasie stróże prawa usłyszeli przez radio, że niedaleko od miejsca tego zdarzenia doszło do kolejnego włamania i sprawca ucieka z łupami.

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Na miejscu zastali świadka, który widział sprawcę jak wyłamywał sklepowe drzwi, po czym po chwili  uciekł z łupami we wskazanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli pościg za złodziejem. Zaledwie chwilę zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy włamania, którego policjanci zauważyli na terenach bagiennych. Mundurowi natychmiast wybiegli z radiowozu i już po kilkunastu metrach dogonili złodzieja. 19-letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli podczas czynności skradzione papierosy i alkohol wartości blisko 5 tys. złotych.

Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi włamaniami i kradzieżami m.in. do placówek handlowych oraz innych obiektów. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły ponad 20 tys. złotych.

Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili 15 zarzutów dotyczących usiłowania włamania, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o  dalszym losie 19-latka zdecyduje sąd.

 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony