Wiadomości

Trzej zatrzymani odpowiedzą za groźby karalne i uszkodzenie samochodu

Data publikacji 27.08.2019

Policjanci z Gdyni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na środku drogi zatrzymywali przypadkowe pojazdy, grozili kierowcom i uszkodzili jeden z samochód. Do zatrzymania doszło w środku dnia na jednej z głównych ulic Oksywia. Dwóch z zatrzymanych usłyszało już zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi odpowiednio do 2 i do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią niedzielę około godziny 13:00 dyżurny gdyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kilku nietrzeźwych mężczyznach, którzy na jednej z głównych ulic Gdyni Oksywia zatrzymują przypadkowe samochody. Mężczyźni mieli otwierać drzwi do samochodów, które zatrzymali, a następnie bez przyczyny wyzywali ich kierowców i grozili im pozbawieniem życia. We wskazane miejsce niezwłocznie pojechały dwa radiowozy celem sprawdzenia zgłoszenia. Na miejscu policjanci spotkali pokrzywdzone osoby, które potwierdziły treść zgłoszenia. Świadkowie wskazali również, że mężczyźni nie tylko grozili kierowcom, ale również jeden z nich rzucił w samochód wyrwanym znakiem drogowym.

 

Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci zauważyli trzech głośno zachowujących się nietrzeźwych mężczyzn. Osoby te zostały wskazane przez świadków jako sprawcy. W trakcie zatrzymania byli agresywni, wulgarni i stawiali opór. W stosunku do jednego z nich policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu.

 

Pierwszy z zatrzymanych, 29-letni mieszkaniec Wejherowa, usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia, za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych, 26-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z uwagi, iż czyny tych dwóch zatrzymanych miały charakter chuligański dolna granica wymiaru kary zostanie podwojona. Trzeci z zatrzymanych, 38-letni mieszkaniec Gdyni, odpowie za popełnione wykroczenia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego do radiowozu
Powrót na górę strony