Wiadomości

Gdyński policjant uczestnikiem międzynarodowego szkolenia w Austrii

Data publikacji 15.07.2019

W dniach 8 do 12 lipca br. w Akademii Bezpieczeństwa Wewnętrznego Republiki Austrii w Wiedniu odbyło się międzynarodowe szkolenie pt. „Zarządzanie różnorodnością”. Uczestniczyło w nim 27 funkcjonariuszy służb ochrony porządku publicznego z 18 krajów Europy, a organizatorem była Europejska Agencja Szkolenia Służb Porządku Publicznego CEPOL. Polską Policję reprezentował podinsp. Adam Gruźlewski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

W dniach 8 do 12 lipca br. w Akademii Bezpieczeństwa Wewnętrznego Republiki Austrii w Wiedniu odbyło się międzynarodowe szkolenie pt. „Zarządzanie różnorodnością”. Organizatorem spotkania była Europejska Agencja Szkolenia Służb Porządku Publicznego CEPOL. Uczestniczyło w nim 27 funkcjonariuszy służb ochrony porządku publicznego z 18 krajów Europy, a Polską Policję reprezentował podinsp. Adam Gruźlewski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Celem kursu było podniesienie świadomości funkcjonariuszy w zakresie standardów etycznych służb oraz przygotowania do interakcji z obywatelami w środowisku wielokulturowym. W trakcie zorganizowanych warsztatów uczestnicy omawiali wyzwania stojące przed służbami ochrony porządku publicznego w obliczu zmian społeczno-kulturalnych oraz roli i znaczenia kluczowych dla tych służb wartości w kontekście ochrony praw człowieka.

  • plakat dot.szkolenia
  • grupowe zdjęcie uczestników szkolenia
Powrót na górę strony