Wiadomości

Dzielnicowi z Gdyni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a w jego mieszkaniu znaleźli narkotyki

Data publikacji 12.07.2019

Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Witominie zatrzymali 36-latka poszukiwanego do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli blisko 150 gramów środków odurzających. Mężczyzna dziś usłyszy zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Witominie od pewnego czasu prowadzili poszukiwania 36-letniego mieszkańca Gdyni, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności w związku z wyrokiem sądu za posiadanie narkotyków. Dzięki poczynionym ustaleniom i zebranym informacjom mundurowi ustalili miejsce jego przebywania. Wczoraj pojechali do wytypowanego mieszkania celem potwierdzenia czy przebywa w nim poszukiwany.

Na miejscu, oczekując na otwarcie drzwi przez domowników, policjanci wyczuli silny zapach marihuany. Drzwi do mieszkania otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego 36-latka. Mężczyzna, widząc, że „odwiedzili” go policjanci próbował wejść z powrotem do mieszkania i zamknąć drzwi przed funkcjonariuszami. Mundurowi uniemożliwili mu to i weszli wraz z nim do mieszkania. W środku zapach marihuany był jeszcze silniejszy niż na zewnątrz. Policjanci potwierdzili tożsamość mężczyzny, okazał się nim być poszukiwany 36-latek.

W związku z podejrzeniami, że w mieszkaniu mogą znajdować się środki odurzające i faktem, że mężczyzna już wcześniej karany był za posiadanie narkotyków policjanci przeprowadzili przeszukanie mieszkania. W wyniku tej czynności w jednym z pokoi zabezpieczyli trzy plastikowe pojemniki i jeden metalowy, w których znajdował się susz roślinny. Po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się nim być marihuana o łącznej wadze blisko 150 gramów. Zatrzymany 36-letni mieszkaniec Gdyni dziś usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany z policjantem