Rekordowe Święto Biegania i Maszerowania w Płotowie

Data publikacji 09.07.2019

Już po raz szósty odbył się organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Bytowie i Klub Biegacza „Goch” Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Z dystansem 8,8 kilometrów na trasie Płotowo – Góra Siemierzycka zmierzyła się rekordowa ilość -183 uczestników. Piękna trasa przebiegała wokół malowniczych widoków Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) i Płotowa. Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 28 minutach i 52 sekundach.

W minioną sobotę w Płotowie przy Oddziale Muzeum Zachodniokaszubskiego  „Zagroda Styp – Rekowskich” odbył się VI Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie na trasie Płotowo – Góra Siemierzycka.  Bieg i Marsz ukończyło 183 zawodników. Bieg wygrał Łukasz Wirkus z klubu LKB im. Braci Petk w Lęborku. Pokonanie 8,8-kilometrowej trasy zajęło mu 28 minut i 52 sekund. Wśród kobiet najszybsza okazała się Antonina Wirkus z Szczecinka z czasem 36 minut i 26 sekund. Marsz wygrał Dariusz Kopczewski w czasie 56 minut i 12 sekund. Wśród kobiet Beata Komar w czasie 1 godzina 1 minuta i 8 sekund. Najstarszym uczestnikiem Biegu był 84-letni Jacek Bandurski z Sopotu. Najlepszym policjantem w biegu pośród funkcjonariuszy z KPP w Bytowie został asp. Łukasz Burandt  z czasem 34 minut i 57 sekund.

Bieg miał charakter otwarty. Jego celem była promocja powiatu bytowskiego, popularyzacja i propagowanie biegów w regionie oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Ponadto, co bardzo ważne, zbieraliśmy plastikowe nakrętki, które są potrzebne na leczenie i rehabilitację Kuby Jankowskiego. Organizatorami biegu był Klub Biegacza „Goch” Bytów oraz Komenda Powiatowa Policji w Bytowie. Współorganizatorami było Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Urząd Miejski w Bytowie, Nadleśnictwo Osusznica, Gminy Tuchomie i Borzytuchom, a także Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie i Ochotnicza Straż Pożarna w  Płotowie.

Start, meta biegu, a także dekoracja zwycięzców odbyła się przy Oddziale Muzeum Zachodniokaszubskiego  „Zagroda Styp – Rekowskich”. Trasa biegu prowadziła po malowniczym otoczeniu Góry Siemierzyckiej i Płotowa.

Każdy uczestnik po zakończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal, który zajął I miejsce w konkursie plastycznym eliminacji wojewódzkich konkursu „100 lat Policji” organizowanego przez Komendę Główną Policji. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary.

Komendant bytowskiej policji insp. Andrzej Borzyszkowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w biegu. Szczególne podziękowania pragnie złożyć współorganizatorom za pomoc i przekazane doświadczenie, a także policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym policji, wolontariuszom z klasy mundurowej ZSP w Bytowie i wszystkim innym osobom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.