Wiadomości

Bezpieczne wakacje 2019 na plaży w Pucku

Data publikacji 08.07.2019

W minioną sobotę insp. Robert Sudenis Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz z pomorskimi policjantami na puckiej plaży spotkali się z mieszkańcami i turystami. Celem inicjatywy było przekazanie porad w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W przedsięwzięciu uczestniczyła Hanna Pruchniewska Burmistrz Pucka a gościem szczególnym był Piotr Myszka, żeglarz i reprezentant Polski w windsurfingu.

6 lipca 2019 roku przy współpracy z Januszem Klimczukiem Dyrektorem MOKSiR w Pucku na plaży w tej nadmorskiej miejscowości odbyła się III edycja działania profilaktycznego „Bezpieczne wakacje 2019”, realizowanego w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przedmiotowa inicjatywa przeprowadzona została przez policjantów Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Pucku i Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku na czele z insp. Robertem Sudenisem Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Mimo niezbyt sprzyjającej aury stoisko profilaktyczne, przy którym przeprowadzane były konkursy cieszyło się sporym zainteresowaniem. Jak się okazało, również w deszczowej pogodzie nie zabrakło zainteresowanych bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Odwiedzający stoiska mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, rozegrać mecz plażowej piłki siatkowej z policjantami oraz spróbować swoich sił w konkurencji przeciągania liny.

W przedmiotowej akcji udział wzięli przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku - operatorzy 112, Puckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Przy stoiskach można było uzyskać bezcenne porady przedmiotowo związane z działalnością poszczególnych instytucji.

Przedsięwzięciu towarzyszył Piotr Myszka - żeglarz, reprezentant Polski w windsurfingu, reprezentant klubu AZS AWFiS Gdańsk oraz windsurfingowej Kadry Olimpijskiej Londyn 2012 (kilkukrotny mistrz świata i Polski).

Przedmiotowa akcja pokazuje, że służby i instytucje zaproszone do udziału w akcji, nie tylko w czasie jej trwania, ale każdego dnia, dokładają wszelkich starań, aby wszyscy wypoczywający nad morzem czuli się bezpiecznie. Dlatego też jednogłośnie stwierdzono, że akcja dotyczącą bezpiecznego wypoczynku nad wodą, z pewnością zostanie jeszcze niejednokrotnie realizowana w czasie trwającego sezonu letniego.

 

 

 

  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
  • Policjanci na festynie
Powrót na górę strony