Wiadomości

Kolejne uderzenie policjantów z powiatu chojnickiego w przestępczość narkotykową

Data publikacji 24.06.2019

Dzięki podejmowanym przez chojnickich i czerskich policjantów działaniom w minionym tygodniu doszło do zatrzymania mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania samochodu należącego do 24-latka, funkcjonariusze znaleźli blisko 400 gramów narkotyków. U kolejnego z zatrzymanych, 27-latka, policjanci znaleźli specjalnie przygotowane pomieszczenie do hodowli marihuany i zabezpieczyli kilkaset działek marihuany, a także około 400 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z czerskiego komisariatu zdobyli informację, że na terenie miasta pojawia się auto na obcych numerach rejestracyjnych, a podróżujący nim mężczyźni mogą posiadać środki odurzające i mieć związek z handlem narkotykami. W minionym tygodniu na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli to auto i natychmiast zatrzymali ten pojazd do kontroli. W takcie przeszukania mundurowi w samochodzie znaleźli woreczki z poporcjowaną marihuaną, które były pochowane w apteczce oraz latarce. Ponadto zabezpieczyli mały metalowy sejf, w którym jak się później okazało, była znaczna ilość substancji odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszej pracy nad tą sprawą zabezpieczono kolejne narkotyki. Łącznie czerscy policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów różnego rodzaju substancji narkotycznych.

Kolejne działania policjantów z powiatu chojnickiego były przeprowadzone na terenie Chojnic. Dzięki informacjom, jakie zdobyli policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego, doszło do zatrzymania 27-letniego chojniczanina. Stróże prawa wkroczyli do jednego z domów w tym mieście, gdzie podczas działań przy wykorzystaniu psa służbowego przeszukali pomieszczenia mieszkalne, a także budynki gospodarcze. Podczas przeszukania policjanci w piwnicy znaleźli pomieszczenia, które były specjalnie przygotowane do hodowli marihuany. W doniczkach znajdowały się rośliny w początkowej fazie wzrostu oraz elementy roślin świadczące o wcześniejszych prowadzonych uprawach. W toku dalszych czynności w budynku mieszkalnym kryminalni w jednym z pokoi znaleźli blisko 400 sztuk ekstazy oraz około 100 gramów marihuany, a także młynki do mielenia suszu oraz kilkaset woreczków strunowych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i zostali doprowadzeni do prokuratury. 24-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz sprzedaży ich innym osobom, a 27-latek z Chojnic odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za uprawę konopi indyjskich.

Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec tych mężczyzn 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara od 8 do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawy te mają charakter rozwojowy i niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanta prowadzi oględziny
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony