Wiadomości

Trzeci sprawca znieważenia obywateli Indii trafił w ręce policjantów

Data publikacji 19.06.2019

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali trzeciego z podejrzanych o znieważenia na tle narodowościowym dwóch obywateli Indii. Mężczyzna i jego dwóch kolegów poniżali pokrzywdzonych podczas jazdy autobusem. Publicznie znieważali ich na tle narodowościowym, kierując do nich słowa o treściach rasistowskich. Dwóch sprawców policjanci zatrzymali pod koniec maja tego roku, trzeci z nich trafił w ręce policjantów wczoraj wieczorem. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. 28-latek dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Za znieważenie na tle narodowościowym grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem prokuratury od lutego tego roku pracowali nad sprawą publicznego znieważenia na tle narodowościowym dwóch obywateli Indii. Sprawcy poniżali pokrzywdzonych podczas jazdy autobusem. Publicznie znieważali ich na tle narodowościowym, kierując do nich słowa o treściach rasistowskich. Jeden ze sprawców naruszył ponadto ich nietykalność cielesną, uderzając mężczyzn ręką w plecy.

 

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej oprócz weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Pomimo wielu typowań potencjalnych sprawców tego przestępstwa, policjanci zdecydowali o publikacji wizerunku tych mężczyzn w mediach. Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez policjantów Gdańska.

 

Do zatrzymania dwóch podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn doszło pod koniec maja tego roku. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia na tle narodowościowym obywateli Indii i zostali objęci policyjnym dozorem. Cały czas trwały poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie.

Wczoraj około godziny 19.30 kryminalni z komendy miejskiej weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 28-letni mężczyzna. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.  Dziś policjanci doprowadzą go do prokuratury. Najprawdopodobniej jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzuty. Za znieważenie na tle narodowościowym grożą trzy lata pozbawienia wolności.  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony