Wiadomości

Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę z narkotykami

Data publikacji 19.06.2019

Policjanci zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie narkotyki. Podczas policyjnych ustaleń okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (17 czerwca br.) o godzinie 12.00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał leżeć na jednej z klatek schodowych w jednym z bloków mieszkalnych. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z patrolówki. Funkcjonariusze wylegitymowali 19-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło okazało się, że jest poszukiwany w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie.

 

Podczas szczegółowej kontroli mundurowi znaleźli przy  19-latku woreczek strunowy z białą substancją. Wstępne przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że jest to mefedron. Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj zatrzymanego 19-latka funkcjonariusze doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do radiowozu
Powrót na górę strony