Sopockich policjantów odwiedzili uczniowie ze szkoły Latawiec - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sopockich policjantów odwiedzili uczniowie ze szkoły Latawiec

Data publikacji 19.06.2019

Kim jest policjant, jaki ma mundur, co robi technik policyjny, a co dyżurny, i co znajduje się w radiowozie – na te i wiele innych pytań odpowiadali sopoccy policjanci dzieciom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie, które odwiedziły komendę. Z uwagi na rozpoczynające się wakacje funkcjonariusze porozmawiali z uczniami także o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w domu i na ulicy, przypomnieli numery alarmowe oraz wręczyli elementy odblaskowe.

Wczoraj Komendę Miejską Policji w Sopocie odwiedziła grupa uczniów i ich opiekunów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie. Mali goście z wielkim zaciekawieniem oglądali pomieszczenia i sprzęt służbowy oraz poznali pracę policjantów na różnych stanowiskach, w tym m.in. technika policyjnego i oficera dyżurnego.

 

Z uwagi na rozpoczynające się wakacje funkcjonariusze porozmawiali z uczniami także o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w domu i na ulicy. Mundurowi przypomnieli również co robić, gdy zaczepi nas obca osoba oraz na jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.

 

Na zakończenie spotkania maluchy miały okazję zobaczyć z bliska policyjne radiowozy i usiąść za ich kierownicą. Funkcjonariusze wręczyli im także opaski odblaskowe.

 

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji!

  • Dzieci z wizytą u policjantów
  • Dzieci z wizytą u policjantów
  • Dzieci z wizytą u policjantów