Wiadomości

Pomorscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu „Bezpieczna Autostrada A1 – Współdziałanie służb 2019”

Data publikacji 31.05.2019

Niebawem zaczynają się wakacje. Jest to okres dużego natężenia ruchu na pomorskim odcinku autostrady A1 oraz obwodnicy Trójmiasta. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz przedstawiciel firmy Intertoll Polska Sp. z o.o., przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy Policji oraz innych osób, pracujących na pomorskich drogach.

Wakacje są okresem wytężonej pracy dla służb dbających o bezpieczną podróż autostradą A1 oraz obwodnicą Trójmiasta. Duże prędkości oraz natężenie ruchu powodują, że osoby pracujące na drogach szybkiego ruchu muszą posiadać specjalne umiejętności. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z przedstawicielem firmy  Intertoll Polska Sp. z o.o., przeprowadzili szkolenie dla policjantów oraz innych osób, pracujących na co dzień na autostradzie. Uczestnicy zostali zapoznani m.in. z aktualnym  planem ratowniczym, procedurami wycofywania pojazdów oraz zastosowaniem nowych rozwiązań z zakresu organizacji ruchu. Dodatkowo zostały przypomniane przepisy regulujące zasady pełnienia służby na autostradzie oraz sposoby obsługi zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z dróg. Podczas jazdy autostradą, należy trzymać duże odstępy, nie wykonywać gwałtownych zmian pasa ruchu, nie przekraczać dozwolonej prędkości. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu. Regularny odpoczynek oraz trzeźwość, pomogą w bezpiecznym dojechaniu do celu.

  • Policjanci podczas szkolenia
  • Policjanci podczas szkolenia