Wiadomości

Wypadek drogowy – zderzenie motocyklisty z ciężarówką

Data publikacji 29.05.2019

Tczewscy policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Bałdowo na drodze krajowej nr 22. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32-letni motocyklista podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego przewrócił się i wpadł pod koła naczepy. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj przed godziną 10.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Bałdowo. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 32-letni motocyklista podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego przewrócił się i wpadł pod koła naczepy ciężarówki. W wyniku tego zdarzenia kierowca jednośladu został zabrany do tczewskiego szpitala. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wykonali oględziny pojazdów uczestniczących w zdarzeniu drogowym. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia. Na podstawie wykonanych policyjnych czynności stróże prawa będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

  • Policjant w trakcie oględzin motocykla biorącego udział w zdarzeniu
  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia
  • Policjant w trakcie oględzin motocykla biorącego udział w zdarzeniu
Powrót na górę strony