Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał wandala

Data publikacji 28.05.2019

Policjantem jest się przez cała dobę, w służbie i poza nią. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zakończyła się zatrzymaniem 30-letniego mieszkańca Kartuz, który zniszczył szlaban. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę funkcjonariusz z gdańskiej komendy st. sierż. Daniel Nazaruk, w dniu wolnym od pracy zauważył jak mężczyzna niszczy szlaban w bramie wjazdowej na teren jednej ze szkół w Kartuzach. Policjant  natychmiast zareagował, poinformował mężczyznę o tym, że jest policjantem i próbował przywołać go do porządku. Pijany wandal był agresywny i zaatakował interweniującego funkcjonariusza. Policjant obezwładnił sprawcę i powiadomił dyżurnego kartuskiej Policji. Mundurowi szybko przyjechali na miejsce, przeprowadzili oględziny zniszczonego szlabanu i przewieźli zatrzymanego 30-latka do policyjnego aresztu.  

Natychmiastowa i skuteczna reakcja policjanta to przykład na to, że policjanci są oddanymi swojej służbie profesjonalistami i to nie tylko wtedy, gdy mają założony mundur. Nawet gdy  po zakończonej służbie  mundur zostawiają w komendzie. St. sierż. Daniel Nazaruk jest doświadczonym policjantem i w swojej pracy niejednokrotnie miał do czynienia z pijanymi, agresywnymi sprawcami różnych przestępstw.

Zatrzymany sprawca usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zniszczenia mienia. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony