Wiadomości

Motocyklem uciekał policjantom, został zatrzymany

Data publikacji 27.05.2019

W miniony czwartek policjanci słupskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który popełnił wykroczenie, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli. Kierujący jednośladem zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami i chodnikami miasta. Funkcjonariusze wykorzystali radiowóz do zatrzymania motocyklisty. 22-latek porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany kilkadziesiąt metrów dalej, okazało się, że był poszukiwany i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

W czwartek ok. godz. 20  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w czasie patrolu zauważyli kierującego motocyklem, który jechał bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zasygnalizowali, by mężczyzna zatrzymał się do kontroli. Jadący jednośladem zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Motocyklista, stwarzając ogromne zagrożenie, do ucieczki wykorzystał chodniki miasta. Policjanci postanowili do zatrzymania wykorzystać radiowóz służbowy i zepchnęli motocyklistę z drogi, ten zaczął uciekać pieszo. Kilkadziesiąt metrów dalej został zatrzymany.

Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec Słupska był poszukiwany i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przesłuchali 22-latka. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzący zatrzymanego
  • Policjant prowadzący oględziny na miejscu zdarzenia
  • Policjant prowadzący oględziny na miejscu zdarzenia
Powrót na górę strony